pythonrobot framework

Robot framework- nie len na UI testy

Možno ste už počuli o robot framework-u. Pravdepodobne ste oň zakopli ak ste hľadali „niečo“ pre automatizáciu testov, alebo podporu test driven developmentu. Vyvíjala ho Nokia a potom sa stal opensource a teraz jeho jeho vývoj sponzoruje robot framework foundation.

Robot framework sa  dá veľmi dobre integrovať do automation serverov ako je napríklad Jenkins.

Čiže keď skombinujeme Robot framework a Jenkins dostaneme „veľa muziky za žiadne peniaze“… 🙂

Continuise integration, automatizácia buildov, self testing, je takto dostupné aj pre jednotlivcov a malé firmičky len za náklady na vytvorenie servera.

Samotný robot framework je naprogramovaný v jazyku python, je teda potrebné mať ho nainštalovaný na počítači tiež, ale žiadne strachy tiež je zdarma….

Veľa firiem hľadá spôsob ako znížiť náklady na výrobu nejakého zariadenia. Veľká časť penazí ide práve do jeho testovania a kalibrácie. Veľa firiem ponúka komerčné riešenia, kde sa platí licencia za každú inštalaáciu, prípadne špeciálne licencie pre vývojárov. Robot framework, programovací jazyk (python) a aj vývojové a debugovacie nástroje (pycharm) sú zdarma. Programovanie modulov a knižníc je pomerne jednoduché, takže ak hľadáte práve takéto riešenie, sme tu pre Vás, radi pomožeme.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + twenty =